• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XTB - Polski Broker Forex & CFD (akcje, indeksy, surowce i kryptowaluty)
[Obrazek: xtb-forex-cfd-logotop.jpg]

Wstęp
Witajcie. Zauważyłem, iż brak na forum informacji o brokerze XTB. Pozwolę więc sobie na napisanie kilku słów o tej platformie. Mam nadzieję, że pomoże to niektórym forumowiczom w podjęciu decyzji, czy warto z tym brokerem współpracować. Oczywiście zachęcam do dzielenia się swoimi własnymi spostrzeżeniami na jego temat.

Informacje o brokerze
Broker XTB to zdecydowany lider na polskim rynku Forex i CFD. Został założony już w 2002 roku przez Jakuba Zabłockiego i działa po dziś dzień. Jest to w 100% polski broker. Jako jeden z nielicznych brokerów, jest nadzorowany przez kilka instytucji nadzoru finansowego. Jedną z nich jest nasz rodzimy KNF oraz światowy FCA. Oba nadzory sprawdzają, czy wszystkie transakcje, depozyty oraz informacje przekazywane przez brokera są zgodne z rzeczywistością. Dla mnie osobiście to ważny aspekt, ponieważ wiem, że mogę wpłacić pieniądze do brokera i nie zniknie on z dnia na dzień.

Dostępne platformy
To co wyróżnia brokera XTB to autorska platforma transakcyjna xStation 5. Inwestowanie przy jej pomocy jest bardzo proste i intuicyjne. Gdy pokazywałem tę platformę znajomym, którzy wcześniej nie mieli styczności z brokerami forex, to już po paru minutach byli wstanie samodzielnie się po niej poruszać. To mnie tylko utwierdziło w przekonaniu, iż jest naprawdę wykonana zarówno pod początkujących jak i zaawansowanych inwestorów.

[Obrazek: xtb-forex-cfd-xstation5.jpg]

Oczywiście dla bardziej zaawansowanych inwestorów istnieje możliwość podpięcia swojego konta do platformy transakcyjnej MT4. Zarówno platforma xStation5 jak i MT4 działają na komputerach, telefonach oraz tabletach. 

Oferta brokera
Broker XTB oferuje ogromny wachlarz przeróżnych instrumentów w które możemy zainwestować. Począwszy od par walutowych, poprzez surowce a skończywszy na coraz bardziej popularnych kryptowalutach. Warto również zaznaczyć, iż oferta jest stale powiększana (za przykład podam zwiększające się pozycje na kryptowaluty). Tutaj każdy znajdzie swój instrument.

Pełna lista dostępnych instrumentów:
  1. Forex (48+ par walutowych)
  2. Indeksy (20+ indeksów z całego świata)
  3. Surowce (złoto, ropa, srebro i wiele więcej)
  4. Akcje (GPW, EU, USA)
  5. ETFy (bez minimalnego progu inwestycji)
  6. Kryptowaluty (25+ kryptowalut: Ripple, Bitcoin, Litecoin i inne)

Rodzaje kont
Broker XTB oferuje dwa rodzaje kont na swojej platformie. Nie ma podziału na jakieś konta profesjonalne czy amatorskie, dzięki czemu przy jego zakładaniu nie będziemy myśleć o tym jakie wybrać. Tutaj wybór jest bardzo prosty:
  • konto realne
  • konto demonstracyjne
Ja od razu polecam założenie konta realnego. Po zalogowaniu jest możliwość wyboru rodzaju konta. Wszystko odbywa się na tych samych danych do logowania. W ten sposób zakładając nawet konto realne, możesz w dowolnej chwili przełączyć się na konto demo i przetestować działanie platformy.

[Obrazek: xtb-forex-cfd-baner-yellow.png]

Depozyty i wypłaty
Polacy mają bardzo dobre metody składania depozytów oraz ich wypłaty. Do naszej dyspozycji mamy takie metody depozytów i wypłat jak:
  • przelew bankowy (posiadają konto w PEKAO S.A.)
  • karta kredytowa / debetowa
  • e-portfel (paypal, bluecash, payu)
Minimum wpłaty na platformę brokera to 10 złotych. Jednak depozyt zalecany to kwota w granicy 1.000 - 2.000 złotych. Wówczas można faktycznie poczuć, że się inwestuje. Z mniejszymi depozytami jest też taki problem, iż nie zawsze przy handlu z dźwignią można sobie pozwolić na wiele. Oczywiście zachęcam do zapoznania się z platformą na koncie demo, zanim przejdziesz do inwestowania prawdziwych pieniędzy.

Podsumowanie
Z brokera XTB korzystam od paru lat. Na przestrzeni tego czasu nie miałem żadnych przykrości, nieporozumień czy innych problemów. Co zarobiłem, to wypłaciłem bez najmniejszego problemu. Z czystym sercem mogę polecić go każdemu, kto myśli o inwestowaniu na rynkach forex i CFD. A jeśli chcesz się dowiedzieć więcej o brokerze, to zapraszam do mnie na bloga, gdzie dokładniej go zrecenzowałem i opisałem → recenzja brokera xtb.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów. 80.6% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy. Zastanów się, czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty twoich pieniędzy

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
» iwi.pl - blog o inwestowaniu przez internet / dawniej → www.inwestycjewinternecie.pl
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 
» zwi.pl - blog o zarabianiu przez internet / dawniej → www.zarabianiewinternecie.pl
» netzysk.pl - forum o zarabianiu, inwestowaniu, oszczędzaniu i marketingu
  Odpowiedz

Można się już zapisywać na bezpłatny kurs o inwestowaniu, który został przygotowany przez brokera XTB we współpracy z blogerem Albertem Rokickim z longterm.pl.

Program cyklu szkoleń XTB Investing Masters z Albertem „Longterm” Rokickim:

●         Szkolenie 1, termin: 29 listopada, godz. 19:00 - Kryteria selekcji spółek do długoterminowego portfela inwestycyjnego.
●         Szkolenie 2, termin: 6 grudnia, godz. 19:00 - Cykle koniunkturalne na giełdzie akcji i jak je wykorzystać w inwestycjach.
●         Szkolenie 3, termin: 11 grudnia, godz. 19:00 - Wycena spółki giełdowej (metody: wskaźnikowa, porównawcza i DCF).
●         Szkolenie 4, termin: 18 grudnia, godz. 19:00 - Analiza techniczna spółek giełdowych (case study wejść z przeszłości).

Szerzej możecie o tym przeczytać na blogu: https://zarabianie24.net/zapisz-sie-na-d...t-rokicki/
  Odpowiedz