Nie jesteś zalogowany. Kliknij zaloguj się lub załóż konto aby w pełni korzystać z forum...

Ocena wątku:
  • 26 głosów - średnia: 2.12
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Róznica miedzy .pl a .com.pl w domenie
Witam wszystkich!!!!
Czy moglby mi ktoś powiedziec jaka jest Róznica miedzy .pl a .com.pl w domenie. która gdzie bedzie lepiej pasowala i dlaczego?
Odpowiedz
[+]

obie te domeny są Polskie i odnoszą się do naszego kraju com.pl podkreśla, że to krajowa strona komercyjna.
Odpowiedz
[+]
Tylko estetyka, i łatwość w zapamiętaniu, może delikatnie słabsze efekty przy pozycjonowaniu, ale to temat do dłuższej dyskusji;.
Odpowiedz
[+]
moze ze .pl ladniej wyglada niz xxx.com.pl - xxx.pl

a jak juz to .com.pl jest tansze jak cos
Odpowiedz
[+]
twojastrona.com.pl jest tańsze, ale za to .pl jest łatwiejsze do zapamiętania, lecz droższe.
Odpowiedz
[+]
Ja mam wyłącznie domeny z PL. COM.pl nie ma sensu, bo tylko wydłuża nazwę.
W zasadzie z założenia to dla kogo są te takie domeny?
Odpowiedz
[+]
domene .com mogłam transferować dopiero po 60 dniach..
Odpowiedz
[+]
Zależy od tego, czy firma działa tylko na skalę polską, czy może na cały świat. Osobiście polecam Ci polską domenę .pl, zapłacisz za nią 50 zł na rok (pierwszy rok, tylko opłata rejestracyjne od 1 do 10 zł, w zależności od firmy - polecam OVH).
Odpowiedz
[+]
Moim zdaniem lepiej kupować pod polskie serwisy PL.
Przedłużenie domeny kosztuje bardzo mało, więc nie ma co się bawić w jakieś globalne.
Zresztą ogólnie wydaje mi się, że tych domen globalnych jest coraz mniej.
Odpowiedz
[+]
jak ktoś będzie potrzebował wejsc na daną strone to czy to bedzie .pl .com.pl .eu czy jakas inna to i tak wejdzie
Odpowiedz
[+]
Lepiej jest mieć PL. Im krótszy i łatwiejszy do zapamiętania adres, tym po prostu lepiej. Pod żadnymi innymi względami nie ma tutaj żadnej różnicy - to dokładnie takie same domeny. Kwestia rozszerzeń.
Odpowiedz
[+]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości