Nie jesteś zalogowany. Kliknij zaloguj się lub załóż konto aby w pełni korzystać z forum...

Ocena wątku:
  • 21 głosów - średnia: 2.19
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przenosiny serwera
Kończy mi się umowa z home.pl i zastanawiam się czy przenieść się na inny serwer. Głównie myślę tutaj o MasterNET.pl. Ofertę mają ciekawą i przedewszystkim niedrogą, ale bardziej chodzi mi o obslugę klienta i samo przeniesienie.

Czy ktoś z was przenosił serwer? Jak to wygląda i co trzeba zrobić, żeby nie stracić danych ze strony?

Z góry dzięki za odpowiedź?
Odpowiedz
[+]

z tego co się orientowałem, to same przeniesienie to pryszcz, najgorzej to przenieść bazę danych i to poustawiać. No i musisz zmienić ustawienia DNS na nowe miejsce, tam gdzie kupowałeś domenę.
Odpowiedz
[+]
Ja przenosiłem. Z 000webhost.com na hekko i z hekko na http://biznes-host.pl/ Na razie nie narzekam.
Zrobiłem backup, zablokowałem logowanie, dzłem strtone błęów, uploadowałem, zmieniłem dostęp sql, pocztę i dnsy tam gdzie kupiłem domenę. Jesli bys chciał tam kupić to daj znać mam rabat 25%.
Programy inwestycyjne typu HYIP o wysokim stopniu ryzyka ale i o wysokim zwrocie inwestycji działają na zasadzie Schematu Ponziego

Odpowiedz
[+]
polecam hosting na linuxpl.com, a domenę w przyszłości przenieść do ovh, przenosiłem dane wiele wiele razy jako że mój zawód to informatyk i zarządzam i zarządzałem wieloma stronami www na wielu serwerach, jak będziesz przenosił dane nie zapomnij zrobić backup bazy danych do pliku SQL aby potem go zaimportować w nowej bazie danych np przez panel admina phpmyadmin bądź inny podobny panel, jeśli chodzi o pliki to oczywiście poprzez ftp, jeśli chodzi o domenę to również należy ją ustawić na nowy serwer, polecam ustawić rekord A (nazwa domeny) ustawić na adres ip serwera a CNAME jako alias na prefix www, jeśli się na tym nie znasz poproś obsługę hostingu o podpięcie domeny. Ważne żeby adres typu: http://www.jakas-domena.pl i adres http://jakas-domena.pl wskazywały na ten sam serwer i tą samą podstronę np index.php bądź index.html, ma to wielki wpływ także na SEO - kanoniczne adresy url, moc wartości łączy wtedy nie dzieli się na klika łączy dla jednej strony.

ftp A 85.17.145.43
linkcentrum.pl. A 85.17.145.43
localhost A 127.0.0.1
mail A 85.17.145.43
pop A 85.17.145.43
smtp A 85.17.145.43
www A 85.17.145.43
linkcentrum.pl. NS dns12.linuxpl.com.
linkcentrum.pl. NS ns12.linuxpl.com.
Odpowiedz
[+]
Dzięki Dares, mniej więcej zajarzyłem o co chodzi ;]

dariklon - to się nazywa parkowanie o ile się nie mylę i z tym nie ma problemu. Zazwyczaj to jest kwestia 1/2 dni zanim podepną domenę do serwerów. Co do bazy to masz rację, szczególnie że akurat w tym temacie jestem totalnie zielony.

Przez to mam jeszcze kilka pytań:

1. Jak zapisać bazę MySQL do pliku .SQL?
2. O co chodzi z tym ustawianiem domeny www i bez www? A może bardziej jak to zrobić, bo nie do końca to ogarniam.
3. Jeśli mam jakąs tam pozycję w google, to przenosiny plików nic nie zrobią, prawda? Z tego co wiem, to głownie opiera się o domenę, a tylko w przypadku utraty plików pozycja mogłaby spaść?
Odpowiedz
[+]
odp 1. Najpopularniejsze narzędzie do zarządzania bazą danych jest : phpmyadmin. Z pewnością twój hosting z niego korzysta, zaloguj się do panelu i wybierz najpierw w menu po lewej stronie swoją bazę danych a następnie wybierz z górnego paska opcje export-> wykonaj , otrzymasz wtedy plik sql ( zawiera on całą strukturę bazy danych wraz z danymi w niej zawartymi), potem musisz na nowym serwerze importować ten plik sql.
odp 2 . Najlepiej, jak już odpowiednio zaparkujesz domenę na nowy serwer to poproś administratorów nowego hostingu aby Ci ustawili odpowiednie wpisy DNS na tym serwerze, a jak nie to pisz do mnie, jeśli mi zaufasz to wszystko Ci poustawiam jak należy.
odp 3 . Jeśli domena zostaje ta sama, to nie masz się co martwić, co innego jakbyś zmieniał domenę dla danej strony, wtedy by trzeba było zastosować stałe przekierowanie 301.
Odpowiedz
[+]
Bardzo cenne informacje pojawiły się tutaj ponieważ niedługo i ja być może będę zmieniał hosting. Jako, że nie chce zakładać osobnego tematu mam takie pytanie o domenę. Otóż niedawno temu zmieniałem tytuł strony i wpisując w wyszukiwarce własnie ten nowy tytuł wszystko jest w porządku. Problem pojawia się wtedy, gdy próbuję wpisać w pasek adresu w wyszukiwarce adres domeny. Wtedy otwierając wyniki wyświetla się stary( niepożądany) tytuł strony, a wydaje mi się, że tak nie powinno być. Co uczynić, jak zrobić aby po wpisaniu adresu domeny w pasku adresu pojawił sie ten nowy tytuł a nie stary?

Odpowiedz
[+]
Chodzi Ci o znacznik <title> w kodzie strony? Wyszukiwarka może pokazywać jeszcze stary tytuł bo nowy tytuł jeszcze nie został zaindeksowany w wyszukiwarce na wszystkich serwerach wyszukiwarki(data center w google), poczekaj trochę a na pewno do paru dni -tygodni się to zmieni. Jeśli źle zrozumiałem to spróbuj opisać to dokładniej o co Ci chodzi a na pewno pomogę. Można przyśpieszyć proces indeksacji poprzez wysłanie mapy strony za pomocą narzędzia dla webmasterów google bądź poprzez pingowanie serwerów google.
Odpowiedz
[+]
<title> nie, znaczniki meta mam odpowiednio pozmieniane. W tym celu w wordpressie wypełniałem pola z header.php. natomiast mam wtyczkę, która po każdym wpisie dołącza do WP 3 najważniejsza meta.
Bardziej chodzi mi oto, że jak wpisuję adres strony to w wynikach wyszukiwania pojawia mi sie stary tytuł strony, natomiast wpisując w wyszukiwarce słowa kluczowe lub obecny tytuł ( nie ten stary ) wszystko jest ok.
Może sie tak zdarzyć, że ktos będzie chciał wpisać adres strony i wtedy pojawi sie ten stary tytuł i wtedy to może trochę dezorientować internautów.
Wszystko sie zaczęło wtedy, gdy zmieniałem tytuł strony na inny i jakby wyszukiwarka zapamiętała ten stary tytuł pod tym adresem. tylko i wyłacznie wtedy jesli ktos w polu wyszukiwania lub w pole adresu wyszukiwania wpisałby sam adres strony.
Może rzeczywiście tak jak piszesz musze troche poczekać, aby robocik zaindeksował odpowiednio wszystkie wpisy, bo tak w ogóle to strona jest jeszcze niedokończona i moze dlatego ten mankament.
w każdym bądź razie dzięki Wink

Odpowiedz
[+]
Swego czasu Hekko za darmo przenosiło strony z innych serwerów do siebie i jeszcze dawało rabaty.
Zapytaj, nie zaszkodzi, a może jednak ktoś zalatwi ten temat za was?
Odpowiedz
[+]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości