Ocena wątku:
  • 17 głosów - średnia: 2.47
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prosty ale szalony pomysł :)
#1
Wink 
A o to i on:

Byłaby to zamknięta społeczność, każdy z nas miałby przypuśćmy 3 zaproszenia (aby zapraszać tylko najbliższych znajomych). Jeśli któryś z waszych znajomych którego zaprosiliście okazałby się "oszustem" tracicie konto wraz ze znajomym lub Np. znajomy traci konto, a wy ostrzeżenie (3 i uśnięcie konta).

Co byśmy robili? Głównie zarabiali. Użytkowników chyba szybko byśmy zebrali wiadomo nie ma to jak znajomy poleca coś znajomemu. Tak więc dla przykładu przypuśćmy, mamy 1000 użytkowników i przypuśćmy ustaliliśmy, że w miesiącu jesteśmy wstanie wydać 31 zł (po rzuceniu fajek i zredukowaniu alkoholu Big Grin), oczywiście może to być mniej to nie ma znaczenia (piszę teraz dla przykładu).

Co dalej?
Każdy użytkownik przelewa przypuśćmy na konto albo za pomocą trasnferuj.pl 1 zł dziennie. Czyli w ciągu jednego dnia uzbierało by się 1000 zł i teraz tak Np.:

- skrypt wybiera codziennie z pośród 1000 osób 1 osobę, tej osobie każdy z nas przelewa 1 zł (za pomocą strony Np. transferuj.pl). Później ta osoba odpada z losowania i tak w kółko. Można by też np. zamiast 1 zł, przelewać 0,50 groszy (dwóm osobą), wtedy zamiast 1000 zł, 500 zł w przypadku 1000 użytkowników. Takie rozwiązanie przyśpieszyło by trochę zarabianie bo zamiast 31 osób kasę by dostawało w miesiącu 61 osób.

No właśnie na początku wiadomo mogliby się zdarzać jacyś oszuści (Ja pewnie byłbym po przeczytaniu tego postu w kręgu podejrzeń Big Grin) dlatego byśmy zaczęli od małych kwot, żeby nie narażać się na straty. Profile moglibyśmy weryfikować Np. po przez dowód osobisty, albo zostaniemy anonimowi. Profile dodatkowo miałby rożne statystki kto ile zarobił itd., kto kogo zaprosił itd., kto nie robił przelewów (Np. nie wpłacenie pieniędzy wiązałoby się z utrata konta). Na stronie byłoby by forum i inne rzeczy, aby zacieśnić relacje Smile.

Minusy to na pewno brak zaufania do innych na początku, automatyczna nie chęć do pomysłu oraz chyba użytkownicy? Chodź z drugiej strony myślę, ze po jakimś czasie szybko byśmy uzbierali ludzi, być może długo trwało by utworzenie takiej społeczności o której pisze (bo na początku różni by się mogli "kręcić") - zależy od znajomych i ich potrzeby chęci zysku. Serwis musiałby się opierać na zaufaniu - co w u nas w kraju trudne, wszędzie złodzieje i oszuści Tongue.

Co byśmy stracili jeśliby coś poszłoby nie tak jak powinno? W sumie nie dużo, 1 zł w każdej chwili można by się wycofać po przez usunięcie konta.

Pomysł na razie bardziej luźny Tongue
Odpowiedz
[+]


#2
I Ty to nazywasz zarabianiem ???
Ehh...stracic można duzo więcej. Jeśli 1000 osób i codziennie jedno losowanie to po 1000 dniach wszystkim zwracaja sie wydatki i suma wychodzi na zeroa. No i najbardziej cieszy to wylosowanego, który był 1000 na minusie.


Sadzisz że pierwszy, który wylosuje 1000 PLN zostanie dalej w programie ????
Programy inwestycyjne typu HYIP o wysokim stopniu ryzyka ale i o wysokim zwrocie inwestycji działają na zasadzie Schematu Ponziego

Odpowiedz
[+]
#3
Można by to zmodyfikować. Na początku byłby mniejsze stawki, w Polsce to od razu by uciekali Big Grin. Ty byś tak zrobił?
Odpowiedz
[+]
#4
Nie rozumiem idei zarabiania w tym projekcie... Pieniądze tam biorą się tylko i wyłącznie z kieszeni uczestników więc (prawa jakichś tam liczb) wszyscy wyjdą na zero, chyba że ktoś po drodze zwinie się z kasą Smile
Odpowiedz
[+]
#5
Dokładnie, też nie rozumiem idei...
Odpowiedz
[+]
#6
normalny system argentyński mam lepszy pomysł, wykupujemy czesne dostajemy jakieś lekcje, po zaproszeniu 3 osób czesne mamy za friko, jeżeli te osoby powtórzą to samo i ci zrobią to samo zarabiasz całkiem niezłe pieniądze. To system polegający na pomocy innym bo tylko pomagając innym pomagamy sobie. Jak interesuje Cię ok 1000zł co miesiąc odezwij sie do mnie
Odpowiedz
[+]
#7
Hmmmm ja się dołączam do tych co nie rozumieją zbytnio idei tego pomysłu Smile
Odpowiedz
[+]
#8
Musiał by być cel w który można inwestować i pomnażać pieniądze.
Odpowiedz
[+]
#9
Dokładnie, bez tego jaki jest sens?
Odpowiedz
[+]
#10
ciekawy punkt widzenia
Odpowiedz
[+]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości