Problemy finansowe


#1
Witam, pracuję na cały etat jako sekretarka w niedużej firmie produkcyjnej. Mieszkam w małej miejscowości, więc ciężko tam o lepszą pracę. Mam na utrzymaniu dwójkę dzieci i jest mi przez to dość ciężko związać koniec z końcem, nie raz już tydzień przed wypłatą nie mam pieniędzy. Pożyczam co miesiąc od siostry, ale to błędne koło. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Może powinnam wziąć pożyczkę?
[-]
  •


#2
albo zmienic pracę (Ty lub mąż) względnie zwrócić się o zwiekszenie kwoty alimentów, albo obciać gdzieś wydatki. Pozyczka to będzie najgorsze wyjście!
[-]
  •
#3
Pożyczka to najgorsza rzecz w takim momencie. Jeszcze gorsze"błędne koło" niż pożyczanie u siostry.
Są instytucje pomagające w takich sytuacjach, taki jak MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej).

Jeśli ma Pani dwójkę dzieci, to może Pani złożyć podanie o 500+
[-]
  •
#4
(24-10-2017, 11:56)xdax1 napisał(a): Pożyczka to najgorsza rzecz w takim momencie. Jeszcze gorsze"błędne koło" niż pożyczanie u siostry.
Są instytucje pomagające w takich sytuacjach, taki jak MOPS (Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej).

Jeśli ma Pani dwójkę dzieci, to może Pani złożyć podanie o 500+

Na mops raczej Pani się nie załapie jak pracuje, bo tam jest poniżej 500 zł na osobę z tego co wiem aby coś dostać, ale 500+ rzeczywiście powinna dostać.
Można także dać ogłoszenie np o udzielenie korepetycji innym dzieciom, czy zajęcie się starszą osobą (takie dorobienie kilka godzin w tygodniu)

Jeszcze od września do końca roku jest czas inwenatryzacji w róznych marketach (przeważnie w weekendy) i mozna umowami zleceniem sobie dorobić,ale musiała by mieć Pani z kim zostawić dzieci. Ja kiedyś chodziłam jak miałam koleżankę co też chodziła, a teraz nie mam sama odwagi tak pozno chodzić.
Zarobiłam tu na ankietach ponad 1700$ -> https://www.clixsense.com/?4020151
Dobrze płatne ankiety w funtach -> https://www.prolific.ac/p?ref=I0KVM20G
Ankiety w euro, niskie minimum -> https://bit.ly/2H7XFQL
[-]
  •
#5
Wszystko tylko nie pożyczki... Kredyty i pożyczki doprowadzają do poważnych problemów..
[-]
  •
#6
Do poważnych problemów prowadzą głównie chwilówki przed którymi przestrzegam! Bierze się 1tys a trzeba spłacić 5tys
[-]
  •
#7
Aktualnie na rynku jest wiele chwilówek, które są bez kosztów - chodzi o tą pierwszą pożyczkę, a więc można pożyczyć kwotę X i oddać dokładnie tyle samo. Jednak wiadomo, że to nie jest rozwiązanie problemu, bo oddać to i tak trzeba będzie.
Żeby zacząć zarabiać więcej, trzeba zacząć robić coś innego niż się do tej pory robiło. To forum jest o zarabianiu w internecie i ja też tym tematem bym polecał się zainteresować.
Przy odpowiedniej pracy i zaangażowaniu można dorobić sobie to pensji. Można też oczywiście tylko z tego żyć.. ale tutaj tej pracy trzeba wykonać jeszcze dużo więcej.
Przede wszystkim polecam wszystko co związane z afiliacją, czyli marketing afiliacyjny, programy partnerskie. Jest to temat, który może pozwolić stworzyć sobie dodatkowo źródło dochodu. Tylko wiadomo, że nic nie dzieje się z dnia na dzień. Potrzeba zdobyć wiedze, a potem tą wiedze wdrażać w życie, ale czas i tak upłynie, a pieniądze zawsze się przydadzą.
[-]
  •
#8
Dokładnie, zmień pracę lub zacznij dorabiać. Pożyczka tylko sprawi, że wpadniesz w błędne koło, a z tego ciężko ci będzie się wykaraskać.
[-]
  •
#9
Moim zdaniem pożyczka tylko pogorszy Twoją sytuację. Może lepiej poszukać dodatkowej pracy? Wiem, że to może być trudne, skoro już pracujesz na cały etat, ale może w weekendy? Z rzeczy, które przychodzą mi jeszcze na myśl, to poczytaj blogi czy poradniki finansowe. Zerknij sobie na stronę Kruka https://pl.kruk.eu/ . Rzucił mi się tu w oczy artykuł „Jak wyjść z długów”, moim zdaniem powinnaś go przeczytać, może jakieś porady Ci się przydadzą .
[-]
  •
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości