Nie jesteś zalogowany. Kliknij zaloguj się lub załóż konto aby w pełni korzystać z forum...
Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 2.8
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Praca tymczasowa na start?
#1
Co robiliście zaraz po szkole? Szukać bezpośrednio czy iść do agencji pracy? Nie mam w CV niczego poza ukończoną szkołą średnią. Żadnych praktyk również nie mieliśmy. Czy w ten sposób można dostać dobre zatrudnienie? Ktoś z Was tak zaczynał?
Odpowiedz
[+]
#2
Co uważasz za dobre zatrudnienie?
[Obrazek: tasks728x90.png]
Odpowiedz
[+]
#3
Tzn. normalne warunki płacowe i w miarę pewność tego, że pracy się nie straci z dnia na dzień...
Odpowiedz
[+]
#4
Wszystko zależy tak naprawdę od umowy jaką podpiszesz. Wypowiedzenie może być różne, warunki zapewnienia pracy również. Pracowałam przez EuroKadra ponad pół roku, w produkcji, później przeszłam do firmy bezpośrednio. W zasadzie nawet mogłam brać nadgodziny, pracowałam normalnie po 8 godzin dziennie. W sumie to była moja pierwsza praca i jakiś taki pierwszy krok do rozwoju zawodowego.
Odpowiedz
[+]
#5
Ale w jakim to było mieście?
Ogólnie ma znaczenie z jaką agencją pracy się współpracuje, czy to wszystko jedno?
Każdy ma umowę z inną firmą?
Odpowiedz
[+]
#6
Może warto na początek poszukać ofert z płatnym stażem? Znalazłem ciekawy artykuł, który omawia sytuacje związane z pracą młodych ludzi i proponuje kilka ciekawych rozwiązań na początek swojej kariery: http://biznesowa24.pl/bezrobocie-mlodych/. Smile
Odpowiedz
[+]
#7
W moim przypadku Poznań, ale akurat EuroKadra jest w wielu miastach - musisz sobie sprawdzić na stronie. Od tego czasu też się pewnie trochę pozmieniało. Mogli otwierzyć nowe placówki, coś innego zamknąć. Zresztą - trzeba iść na spotkanie, poznać aktualne warunki, przekonać się gdzie można dostać zatrudnienie. Po prostu.
Odpowiedz
[+]
#8
Dobra, są również w Kielcach. W najbliższych dniach postaram się umówić na spotkanie, a jeszcze dziś zadzwonię, żeby dowiedzieć się nieco szczegółów. Jeśli macie jeszcze namiary na inne sprawdzone agencje pracy to ślijcie namiary.
Odpowiedz
[+]
#9
Nie ma co się bawić w zwiedzanie różnych agencji. Jeśli przedstawią wam ofertę, która was zadowala, to po co kombinować?
Tym bardziej jeśli będzie chodziło o firmę, która ma pozytywne Opinie w okolicy. Nie wiadomo, że okazja zatrudnienia tam się powtórzy.
Odpowiedz
[+]
#10
Wszystko będzie ogarnięte i zakładam, że uda się w ten sposób dostać pracę - bardzo konkretne propozycje dali, już telefonicznie sugerowali, gdzie mogą coś zaproponować, jeśli tylko spełnię oczekiwania. Zakładam, że to nie będzie specjalne trudne, a taki start powinien być w porządku. Mylę się?
Odpowiedz
[+]
#11
Ja klasycznie - podczas studiów barman by dorobić na przemian z kelnerem, potem już w zawodzie.
Odpowiedz
[+]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości