• 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PayPal - ważne informacje, koniec z blokowaniem kont
Natknąłem się na tę informację przypadkiem, ale wydała mi się bardzo ważna, zważywszy na fakt, że o zamykaniu kont, blokowaniu pieniędzy i nawet stracie pieniędzy przez PayPal dowiedziałem się po raz pierwszy na tym forum. Sprawdziłem te informacje i wydaje się to wszystko prawdziwe.

Na wstępie powiem, że niestety nie czytałem wszystkiego i to co piszę może nie być 100% pewne. Powinno być, ale po szczegóły musimy sami się postarać.

O co chodzi? Otóż wychodzi na to, że PayPal zmienił swoje zasady (lub został do tego zmuszony) co do naszych środków na koncie. Albo coś się zmieniło i już nie ma prawa ich zamrażać albo nigdy tak naprawdę nie miał do tego prawa (tu nie jestem pewny). Ile to razy słychać było, jak to PayPal, w sumie bez jakiegoś większego powodu, zamroził komuś z forum pieniądze czy zamknął konto z pieniędzmi, prawda? W tamtych czasach zastanawiałem się jak to w ogóle możliwe, że ktoś pieniądze na koncie miał, a tu nagle PayPal mu je blokował... Nigdy nie mogłem zrozumieć jak tak po prostu mogło się to stać, zwłaszcza, że ja nigdy z PayPalem problemów nie miałem. A jednak się to działo (z tego co inni mówili).

Wracając do sprawy... Nie będę linijki po linijce tłumaczył, gdyż nie mam w tym interesu, ale wkleję tu chociaż treść maila, który ponoć niektóre osoby otrzymały na swoją skrzynkę odbiorczą:

"A settlement has been reached in a class action in which the plaintiffs allege, among other things, that PayPal improperly handled disputed transactions on PayPal accounts and improperly placed holds and reserves on accounts or closed or suspended accounts. Plaintiffs also allege that PayPal failed to provide annual error-resolution notices and monthly account statements under the Electronic Fund Transfer Act.

You are a member of the Settlement Class if you had an active PayPal account between April 19, 2006 and Nov. 5, 2015. Certain Settlement Class Members who had a hold or reserve placed on their account and/or who had their account closed or suspended by PayPal are eligible to receive a monetary payment upon submission of a valid claim form.

This notice summarizes the proposed settlement. For the precise terms and conditions of the settlement, please see the Settlement Agreement available at http://www.accountholdsettlement.com/, by accessing the Court docket in this case through the Court's Public Access to Court Electronic Records (PACER) system at https://ecf.cand.uscourts.gov, or by visiting the office of the Clerk of the Court for the United States District Court for the Northern District of California, 1301 Clay Street, Oakland, CA 94612, between 9:00 a.m. and 4:00 p.m., Monday through Friday, excluding Court holidays."

Tyczy się to również sporów, ale nie wiem jak to się do tego ma.

W każdym bądź razie:
Jeśli miałaś/-eś aktywne konto PayPal ze środkami na nim między kwietniem 2006 a listopadem 2015 i PayPal te konto wstrzymał, ograniczył, zablokował lub zamknął to masz prawo ubiegać się do otrzymania pieniędzy. Trzeba wypełnić formularz itd. Nie jest to w moim interesie więc się za bardzo nie zagłębiałem, ale wszystko jest napisane w powyższych linkach.

Podsumowując (jeśli dobrze to zrozumiałem), PayPal nie ma już prawa mrozić, blokować ani wstrzymywać naszych środków jeśli nie będzie jakiegoś naprawdę mocnego powodu. Co więcej, Ci, co kiedyś pieniądze przez takie coś stracili, mogą teraz je odzyskać.

Mam nadzieję, że komuś mój wątek się przyda... Dawno w sumie mnie tu nie było.

Paypal nie zabiera pieniędzy ot tak sobie,.. tylko mrozi na 180 dni (jeśli ma podstawy- tajemnicze transakcje, podejrzenie o pranie pieniędzy itp) i potem uwalnia środki które zostały (można je wypłacić).