• 88 głosów - średnia: 3.01
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marketglory.com
Witam.
Przedstawiam Wam drugą po Anno grę ekonomiczną, w której możemy zarabiać prawdziwe pieniądze! Większość możliwości jest zapożyczonych z Anno, możemy:
- założyć własną firmę, organizację itp.;
- atakować innych graczy (10 razy na dobę);
- pracować (raz dziennie);
- kupować akcje;
- kupować/sprzedawać dobra materialne oraz naszych niewolników/poleconych;
- wymieniać waluty na inne
oraz wiele innych rzeczy.

Nasze zarobki zależą od poziomu produktywności. Na stronie można znaleźć wzory do obliczenia ile zarobimy mając dany poziom tego współczynnika.
W ofertach pracy podane są stawki godzinowe dla productivity równego 100, zatem na początku będziemy zarabiać o wiele mniej gdyż współczynnik ten jest równy 1. Rośnie on po każdej wykonanej pracy, z tego względu, że zależy on od posiadanego przez nas doświadczenia, wiedzy oraz energii. Doświadczenie również wzrasta po każdej pracy. Wiedzę oraz energię możemy zwiększyć kupując różne rzeczy.

Od rządu możemy dostać różne premie:
- za każdą wygraną walkę - do 10 PLN (zależne od poziomu naszej energii);
- za przepracowane 3 dni pod rząd - do 500 PLN (zależne od naszej produktywności);
- za każdego aktywnego poleconego - do 3 Gold (zależne od poziomu energii poleconego);
- za walkę na arenie;
- codziennie za zdobyty stopień wojskowy (medale);

Od każdego poleconego pobieramy do 10% jego zarobków (w zależności od poziomu naszej energii). Każdego poleconego możemy zablokować za odpowiednią cenę (nie może zostać on wtedy podbity przez innego racza). Po rejestracji z reflinka przez 7 dni jest automatycznie zablokowany.

Tak jak już wspomniałem wyżej, energię oraz wiedzę można zwiększyć kupując różne rzeczy. Można kupić również ubrania, bronie, pojazdy itd.

W samej grze zarabiamy w PLN'ach, które w "Financial Market" możemy wymienić na Gold lub Euro:
1 Gold = 10 PLN
1 Euro = 40 PLN
(przybliżone wartości, codziennie się zmieniają)
Wypłata od 20 Euro (na PayPal).

Jest też możliwość walki na Arenie.

Jeśli grał ktoś w Anno, to podejrzewam, że tu nie będzie miał najmniejszych problemów.

Zachęcam wszystkich rejestracji z mojego reflinka (gdy tego nie zrobicie to pamiętajcie, że i tak na 99% zostaniecie przez kogoś podbici, może nawet lepszego, co poskutkuje płaceniem większych podatków Big Grin ):

http://www.marketglory.com/strategygame/pampuch721

Jestem w grze od wczoraj jednakże zawsze postaram się pomóc w razie problemów Smile
  Odpowiedz

Chwila ...

(05-02-2012, 01:28)pampuch721 napisał(a): W samej grze zarabiamy w PLN'ach, które w "Financial Market" możemy wymienić na Gold lub Euro:
1 Gold = 10 PLN
1 Euro = 50 PLN
Wypłata od 20 Euro.

A nie 1 Euro = 50 Gold?
Myślę, więc jestem.
Ninja
  Odpowiedz

Z tego co widzę to:
1Euro = 50 PLN
1Euro = 5 Gold
  Odpowiedz

Masz refa ^o^
Myślę, więc jestem.
Ninja
  Odpowiedz

Dziękuję bardzoSmile Zapraszam następnychSmile
  Odpowiedz

Masz refka
zapowiada sie ciekawie Smile
  Odpowiedz

ile mozna po miesiacu wyciagnac bez poleconych?
  Odpowiedz

@specialbux
Dzięki za refkaSmile

@sereq
nie mam pojęcia, jestem tam od wczoraj, dopiero wszystko ogarniamBig Grin .

Jeśli chodzi o Arenę, chyba już coś zaczynają robić...
  Odpowiedz

też sobie pogram

nawet w takiej gierce podatki zabierają Dodgy
You earned 0.2 PLN and paid a tax of 0.05 PLN to the goverment

czyli jak dobrze licze uzbieram 1000 zł w grze i moge to na 20 euro wymienic i wypłacić
  Odpowiedz

Jakub wAnno też podatki są niestetySad Ta gra to jak prawdziwe życie - wszystko podobnie...
  Odpowiedz

Dodgy straciłem 0,45 pln Dodgy

You did not receive the fight bonus because the government does not have enough funds.

Angry

a i jeszcze mam takie coś

7 February 2012 Visits 78 Sign ups 2

czyli mam dwóch poleconych ale nie mam ich w zakładce
Referrals
Blocked or free

czyli musze poczekać aż aktywują konto i zaczną zarabiać??
kiedy ja Ci wskoczyłem do poleconych dostajesz za mnie kase??

Odpowiedz

Nie straciłeś a po prostu nie zarobiłeśBig Grin
Jeśli chodzi o poleconych to ze statystyk, które tu podałeś wygląda na to, że tak. Na 78 wejść w Twój reflink zapisały się 2 osoby. Powinieneś mieć je w Referrals - Blocked or Free-> Blocked Referrals.
Za każdego poleconego, który był aktywny w ciągu ostatnich 24h dostaję dziennie 0.50 PLN (domyślam się, że nikt z moich poleconych jeszcze nie ma energii wyższej od 1 i stąd tyle).
Kasy mam 9.13 PLN. Ile Wy macie?
  Odpowiedz

Energy 1.00 Euro 0.00 Gold 0.00 PLN 2.89

czyli jak będą się codziennie logować codziennie będę dostawał 1,5zł
ale to od jutra tak ??
a pracujesz żeby ten bonus dostać?

ilu masz poleconych i czy jak ja jestem twoim i zdobywam następnych to masz coś z tego

wskoczyli wszyscy teraz trzej a wygląda to tak

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz

Energy 1.52 Euro 0.00 Gold 0.00 PLN 0.75

Miałbym nieco więcej, ale wykupiłem Wszystkie pięć części FAQ (5 x 0.33 = 1,65 zł ). a dzisiaj kupiłem dwie energy gazetki ( 0,61 zł za obie).
Myślę, więc jestem.
Ninja
  Odpowiedz

(07-02-2012, 14:00)GarudoHS napisał(a): Energy 1.52 Euro 0.00 Gold 0.00 PLN 0.75

Miałbym nieco więcej, ale wykupiłem Wszystkie pięć części FAQ (5 x 0.33 = 1,65 zł ). a dzisiaj kupiłem dwie energy gazetki ( 0,61 zł za obie).

i co pomocne to FAQ ? dużo się dowiedziałeś ?
  Odpowiedz

Nie szczególnie. : |
Myślę, więc jestem.
Ninja
  Odpowiedz

ja kupiłem te dwie dla energii i mam teraz Energy 1.60

edit 16:35 spadła mi energia do 1,36 Angry dlaczemu Huh
edit 16:55 a teraz do 1,30 Angry czy tak będzie spadać aż do 1 Huh

pampuch Blocked referrals znaczy że są ze mna związani jak będą free to będzie mi mógł ich ktoś podbić? i musze ich Extend block for żeby u mnie zostali ??
  Odpowiedz

Da sie na tym faktycznie zarobić?
qwe
  Odpowiedz

(07-02-2012, 18:32)Viton007 napisał(a): Da sie na tym faktycznie zarobić?

jak nie spróbujesz to nie będziesz wiedział Wink
  Odpowiedz

(07-02-2012, 13:07)Jakub302 napisał(a): Energy 1.00 Euro 0.00 Gold 0.00 PLN 2.89

czyli jak będą się codziennie logować codziennie będę dostawał 1,5zł
ale to od jutra tak ??
a pracujesz żeby ten bonus dostać?

ilu masz poleconych i czy jak ja jestem twoim i zdobywam następnych to masz coś z tego

wskoczyli wszyscy teraz trzej a wygląda to tak

Poleconych mam 7 z czego 5 było aktywnych w ciągu ostatnich 24h.
Co do bonusu to tak, codziennie będziesz dostawał 0.50PLN za każdego refa o ile będzie aktywny (nie wiem czy tu wystarczy by sie zalogował czy musi zapracować/stoczyć walkę).
Nie wiem czy muszę pracowac by za poleconych bonus dostawać ale i tak pracuję, w końcu 20-30PLN bonusu za 7 dni pracy się przydaBig Grin

(07-02-2012, 14:37)Jakub302 napisał(a): ja kupiłem te dwie dla energii i mam teraz Energy 1.60

edit 16:35 spadła mi energia do 1,36 Angry dlaczemu Huh
edit 16:55 a teraz do 1,30 Angry czy tak będzie spadać aż do 1 Huh

Grasz/-łeś kiedyś w Anno1777? Tam jest podobnie. Domyślam się, że Energia tutaj odpowiada Wellness'owi w Anno, tam też spada co każdą godzine, dodatkowo po walce itp.

(07-02-2012, 14:37)Jakub302 napisał(a): pampuch Blocked referrals znaczy że są ze mna związani jak będą free to będzie mi mógł ich ktoś podbić? i musze ich Extend block for żeby u mnie zostali ??

Jak poleceni są zablokowani to nikt ich nie może odbić (przynajmniej w teoriiBig Grin ). Poleceni, którzy zapisali się z Twojego reflinka są zablokowani na 30 dni bodajże, po tym czasie możesz wydłużyć zablokowanie po to, by nikt ich właśnie nie odbił. Free Referrals to wolni poleceni, którym minął czas zablokowania i w każdej chwili może ktoś ich odbić.
  Odpowiedz

masz refikaSmile
[Obrazek: B4Oji.png]
  Odpowiedz

DziękowaćSmile Zapraszać następnychBig Grin
  Odpowiedz

dzięki pampuch dużo mi pomagasz bo nie wszystko jeszcze tam ogarniam ale juz pierwszy bonus dostałem Big Grin

You received a referals bonus of 1.5 PLN
You earned 1.5 PLN and paid a tax of 0.38 PLN to the goverment

w anno nie grałem

a i mam pomysł kupie coś dla energii tuz przed pracą zobacze ile więcej zarobie czy się opłaca czy nie

edit Nie opłaca się You are working for Crystal Clear company
You made 0.07 buc Sticla with a productivity of 1.23 points and were paid with 0.15 PLN. A na gazetke wydałem 0,3PLN

a w jaki sposób na stałe zwiększyć energie???
  Odpowiedz

Na stałe to chyba się nie da niestetySad W Anno wellness (a to odpowiada energii tutaj) można zwiększyć czy tam utrzymać na wyższym poziomie poprzez kupno/wynajem domu. Może tu też tak jest? Bardzo możliwe, że tak, chociaż domyślam się, że ceny domów są naprawdę duże o ile jakieś są... Daj znać Jakub jakbyś popracował ze zwiększoną energią i czy jest to opłacalne.
  Odpowiedz

(08-02-2012, 11:18)pampuch721 napisał(a): Daj znać Jakub jakbyś popracował ze zwiększoną energią i czy jest to opłacalne.

Nie opłaca się You are working for Crystal Clear company
You made 0.07 buc Sticla with a productivity of 1.23 points and were paid with 0.15 PLN. A na gazetke wydałem 0,3PLN no i jeszcze podatek zabrali czyli sporo w plecy.

3. Jak jest przeliczana moje energia (energy)?
- Energia wzrasta, gdy konsumujemy różne dobra. Rośnie, gdy korzystamy z następujących dóbr: jedzenie (food), kawa (coffee), ubrania (clothes), domki (houses), wino (wine) oraz gazetki. Należy pamiętać, że w tej grze bardzo ważny jest nie tylko rodzaj produktu, ale także jego jakość.
Jedzenie (food) [spożywane o określonych porach, max 4 dziennie]:
+ niska jakość (low quality) +1 energii
+ średnia jakość (normal quality) +3 energii
+ wysoka jakość (high quality) +5 energii
Kawa (coffee) [może być spożywana, kiedy się chce i jak często się chce]:
+ niska jakość +1 energii
+ średnia jakość +3 energii
+ wysoka jakość +5 energii
Ubrania (clothes) [starczają na 10 dni]:
+ niska jakość +1 energii dziennie
+ średnia jakość +3 energii dziennie
+ wysoka jakość + 5 energii dziennie
Domek (house) [starczają na 30 dni]:
+ House +7 energii
+ Villa +20 energii
+ Palace +35 energii
Wino (Wine) [aktualnie niedostępne]:
+ od 1 do 25 energii w zależności od wieku wina

Odpowiedz

Czyli wychodzi na to, że opłaca się kupić jedynie domek jakiś lub ubrania... Zresztą podobnie jest w Anno chyba, bez domku nie opłaca się wellness'u zwiększać.
Btw. Jakub skąd wziąłeś te info?Z forum gry?
  Odpowiedz

Gazetki chyba opłaca się kupować, ale tylko i wyłącznie przed walkami. Ja właśnie wykupiłem dwie i walczę (:

@pampuch721
To jest z gazetki FAQ dla początkujących - część 1
Myślę, więc jestem.
Ninja
  Odpowiedz

Zarejestruje się z refa za pomoc Smile

@Edit
Zarejestrowany od pampucha

Mozę robimy firme forum.zarabianie24
  Odpowiedz

UmCyK, możesz liczyc na moją pomocSmile Pytaj zawsze kiedy chcesz (czy na pw czy gdzieś). Jakby co tu moje gg: 1713147 i email: [email protected]
Co do firmy to nie byłby to głupi pomysłBig Grin Ale jaka firma miałaby to być? Z gazetami by nie płacić za otwarcie?
  Odpowiedz

Ok, jestem po walkach i mam 2,42 zł

Jeżeli będziecie zakładać firmę, to ja też jestem zainteresowany. Mogę od czasu do czasu podrzucić jakiś artykuł/ciekawostkę >Big Grin
Myślę, więc jestem.
Ninja
  Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości