Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 2.3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jest możliwe zbicie kokosów na blogowaniu?
Cześć. Jestem tutaj ponieważ słyszałem, że można w internecie sporo zarobić. Założyłem więc stronę i mocno się zastanowiłem czego nie ma w internecie, ogólny wniosek, to że nie ma szczerości i po prostu założyłem stronę w języku angielski, na której dostarczam cotygodniowe raporty moich statyskyk(zarobków, wizyt itp) oraz akcje marketingowe jakie użyłem(wliczając ich skuteczność). Jeżeli macie jakieś zastrzeżenia co do pomysłu to dajcie znać(wygląd, treść):
strona to: earnonsite.com
Odpowiedz
[+]

Zarobić na blogu można na pewno, ale czy jakieś kokosy, zależy co dla kogo jest kokosem. Jeśli masz jakaś specjalistyczną wiedzę z jakiejś konkretnej dziedziny to masz na pewno szansę przebicia. Możesz wręcz sprzedawać swoją wiedzę w postaci płatnych e-boków.

Co do Twojego pomysłu i tej strony to znam wiele podobnych, te które się przebiły charakteryzują się jedną wspólną rzeczą: ich admini organizują w kółko jakieś webinary, ebooki i non stop starają się pozyskiwać nowych ludzi do list mailingowych, cały czas coś się dzieje i nie pozwalają żeby o nich zapomnieć. Starają się zrobić z siebie autorytet Smile Dla mnie to taka wazelina.
Odpowiedz
[+]
Na pewno od razu zysków nie będzie, ale jeśli bloga bedziesz starannie rozwijał, będziesz mial stałych odwiedzających i nowych gości to po roku spokojnie możesz zarobić kilka tysięcy z samych reklam, może z programów partnerskich itp.
Odpowiedz
[+]
Z doświadczenia Ci powiem, że bardzo ciężko jest cokolwiek osiągnąć przez pierwszy rok.
Ja przez rok miałem po 20/30 wejść w miesiącu z czego 80% to były moje wejścia Big Grin

Dopiero teraz statystyki mi cholernie podskoczyły i ludzie już mogą znaleźc mnie w google takze zaczyna lecieć.

Co do zarabiania - dajesz wartość -> dostajesz $$$.
To jest najzwyklejsza ekonomia.

Wybierz sobie branże, dziedzinę, temat i sposób, który najbardziej Ci pasuje. W tym się kręć przez dwa, trzy lata to zarobisz Smile

Chyba tylko jakoszczedzacpieniadze.pl miał tak dobry start. Po roku już tłum odwiedzających. Czyja to zasługa? Prawdopodobne pracowitości Michała i dobrego contentu, który bazuje na jego doświadczeniu, ale przede wszystkim na metodach, które ludzie aktualnie "najbardziej lubią".
Odpowiedz
[+]
Stary ja chyba lepiej startnołem niż ty;d
Odpowiedz
[+]
Polecam
Odpowiedz
[+]
Cześć

Czy ktoś w wonej chwili pógłby mi napisać jak to się robi w ogóle?
Chodzi o założenie Bloga-pomysł mam,tylko za cholerę nie wiem jak to zrobić.

Poza tym szukam podstawowej wiedzy do rozpoczęcia sensownego zarabiania w necie...dodam,że jestem laikiem i mnie większość tych terminów które tu widzę nic nie mówią....nie iwem np. co to jest BTC itp.

Pomóżcie.

Marek
Odpowiedz
[+]
W skrócie to kupujemy domenę oraz hosting. Instalujemy skrypt blogowy np. Wordpress. Może go popieścić pluginami, ładnym motywem. No i zostaje nam dodawanie wartościowej treści. BTC to skrót od kryptowaluty bitcoin. Google z terminami pomoże Wink Jeśli chcesz to też mogę pomóc np na PW Wink
Odpowiedz
[+]
Założenie bloga jest dziecinnie proste. Wystarczy trochę poczytać nt. Wordpressa.
Odpowiedz
[+]
Żeby na blogu zarabiać kilka tyś. po roku trzeba w niego najpierw dobrze zainwestować, albo trawić jakąś naprawdę dużą niszę.
Odpowiedz
[+]
Ludzie często myślą, że zarabianie w internecie na stronce, czy blogu jest takie proste, bo słyszeli, że w necie można mnóstwo zarobić. Fakty natomiast są takie, że trzeba poświęcić sporo czasu i mieć trochę wiedzy, żeby chociaż parę stówek zarobić. Co nie zmienia faktu, że da się sporo zarobić na blogowaniu.
Odpowiedz
[+]
Jak będziesz miał ok. 10 000 wejść dziennie unikalnych to może się utrzymasz Smile

ostatnio wystartował program zarabiania na linkach tekstowych na swojej stronie - ...
Odpowiedz
[+]
Zobacz poradnik wideo - jak zrobić bloga?
http://pracabezszefa.pl/zaloz-bloga-na-domenie-hostingu

(19-01-2015, 11:14)Marek Bogacz napisał(a): Cześć

Czy ktoś w wonej chwili pógłby mi napisać jak to się robi w ogóle?
Chodzi o założenie Bloga-pomysł mam,tylko za cholerę nie wiem jak to zrobić.

Poza tym szukam podstawowej wiedzy do rozpoczęcia sensownego zarabiania w necie...dodam,że jestem laikiem i mnie większość tych terminów które tu widzę nic nie mówią....nie iwem np. co to jest BTC itp.

Pomóżcie.

Marek
Odpowiedz
[+]
Można, sporo osób z tego żyje. Tylko trzeba sobie uświadomić, że jest to praca jak każda inna. Trzeba poświęcić dużo czasu i wysiłku, żeby stworzyć coś naprawdę chwytliwego i zgromadzić rzesze czytelników. Na początku należy liczyć się też z wydatkami na reklamę i marketing - przecież zależy nam żeby w stosunkowo krótkim czasie dotrzeć do jak największej liczby odbiorców.
Odpowiedz
[+]
Pozwolę sobie odświeżyć ten temat Smile

Nawiązując do jednej z wcześniejszych wypowiedzi, uważam, że nie potrzeba 10 000 UU dziennie by utrzymać się z bloga. U siebie, póki co, mam zaledwie 1,6k/miesięcznie - a jestem w stanie zarobić satysfakcjonującą kwotę. To jest raczej kwestia odpowiedniego doboru programów partnerskich do odwiedzających. No i jest jeszcze kwestia tematyki bloga, tematy finansowe dużo łatwiej zmonetyzować od np. blogów o zwierzętach.

Żeby przyciągnąć czytelników i zacząć zarabiać w sumie nie trzeba inwestować w marketing, jest pełno darmowych sposobów promocji. Najważniejsze to poświęcać blogowaniu czas, mieć wiedzę na tematy o których się pisze i stale ją poszerzać. Na blogowaniu da się zarobić bardzo dużo - a jako przykład mogę podać autora bloga http://jakoszczedzacpieniadze.pl, który co miesiąc publikuje swoje podsumowania finansowe przychodów z blogowania - polecam się zapoznać, bo kwoty zaczęły być ogromne Smile
Odpowiedz
[+]
Na blogowaniu prawdziwe pieniądze zarabiają jedynie nieliczni (nie więcej, niż kilka procent wszystkich blogowiczów), wyłącznie najlepsi w swojej dziedzinie, mający fachową wiedzę z danego tematu i potrafiący ją ciekawie przekazać.
Odpowiedz
[+]

(19-02-2015, 00:07)Powielacz napisał(a): Jak będziesz miał ok. 10 000 wejść dziennie unikalnych to może się utrzymasz Smile

Ja nie wiem, ale to już jest całkiem potężna ilość z mojej perspektywy ja mam 500 uu dziennie i daję radę i nie narzekam.
Odpowiedz
[+]
Sullius, na jakie tematy piszesz ?Smile
Odpowiedz
[+]
bravo za tytuł ;-) zarobić na blogowaniu. Musisz mieć social, marketing, promocje, pozycjonowanie, ranke, pr, uznanie, wiarygodność, uznania, respect ogólny, dodatkowo: nie pokazujace sie materiały , byc pierwszym etc, wtedy zarobisz moze , moze max 2-2,5 tys jak to wychodzi przy takich akcjach.
Odpowiedz
[+]
moim zdaniem o wiele lepsza technika zarabiania jest stworzenie 100 albo wiecej darmowych bez wartosciowych blogów wklejenie w html scryptu przekierowujacego na adf.ly urlcoin adfocus nastepnie uzycie bota pickujacego nasza strone do wyszukiwarek z odpowiednim keyword (najbardziej poszukiwanym) jest z tym chwila pracy ale dobry i staly zysk . 100 blogów generuje fajne sumy nie mowiac o 1000 troszke zasmiecamy internet ale tego wszedzie jest mnostwo wiec bez wyrzutów sumienia wiecej info zapraszam do kontaktu.
Odpowiedz
[+]
Można zarobić przysłowiowe kokosy ale jak napisano wcześniej nie na samym początku. Najlepiej nastawić się na tematykę w której reklamy / leady są wysoko płatne czyli na przykład (zwłaszcza?) finanse ale nie tylko. Podstawa to jak najwięcej wpisów z dobrym wewnętrznym linkowaniem no i oczywiście linki z zewnątrz dzięki którym te wpisy będą wysoko w rankingu na tytułowe i użyte we wpisach słowa kluczowe. Konkurencja jest spora ale pracując z głową, konsekwentnie - systematycznie można dochrapać się kokosów. Zalecałbym jednak tworzenie wpisów które nie mają zbyt wiele konkurencji w internecie czyli nie tylko standardowe, oklepane "chwilówki bez BIK" albo "ubezpieczenia samochodowe" ale coś bardziej unikalnego, poruszenie jakiegoś problemu w tej czy innej dziedzinie.

Niektórzy niezbyt przykładają wagę do pozycji w wynikach organicznych Google, bo mają tak interesujące blogi, że mają dziennie dziesiątki tysięcy powracających użytkowników i to im wystarczy do zbijania kokosów. jednak takich blogów jest bardzo mało.
Odpowiedz
[+]
Tak jak koledzy piszą nie nastawiaj się od samego początku, że zarobisz tysiące PLN. Promocja strony jest to długoterminowy sport i nie każdy jest w stanie wytrzymać ale polecam walczyć. Jedna dobrze przygotowana strona potrafi naprawdę dobrze się zwrócić.
Odpowiedz
[+]
Jest. Trzeba mieć szczęście, pisać ciekawie i mieć interesujące kontakty. W przypadku tego ostatniego szczególnie polecam skorzystanie z xxl Mówimy o bazie, w której mamy miliony firm z CEIDG. Dane kontaktowe jakie można nabyć to adres e-mail oraz telefon.
Odpowiedz
[+]
Sporo jest blogerów, którzy zarabiają na pisaniu, reklamowaniu produktów, recenzjach, ale trzeba mieć naprawdę pasję i umiejętnośc lekkiego pióra. Nie wystarczy tylko chcieć
Odpowiedz
[+]
Może kiedyś było to możliwe...jednak na tę chwilę trzeba mieć wiedzę i siłę przebicia. Tyle jest tego na rynku, że trzeba mieć na prawdę ciekawy pomysł.
Odpowiedz
[+]
Zarabianie na blogu, to chyba "marzenie" wielu z nas. Niestety dziś każdy może i wielu tę możliwość realizuje - założyć bloga i pisać Clap z jednej strony nigdy dotąd nie było tak łatwo zaistnieć w sieci, z drugiej natomiast pojawia się naturalny problem związany z koniecznością przebicia się przez gąszcz tych, którzy myślą podobnie. Nadzieja tkwi moim zdaniem w niszowych blogach i treści o wysokiej jakości. Osobiście prowadzę bloga na temat samorozwoju lub jak kto woli rozwoju osobistego, ale wartość dodana to także marketing czy np. zakładka sklepu online. No i rzecz jasna inne spojrzenie na rozwój osobisty niż standardowe narzędzia tego typu. Uważam osobiście, że mimo wszystkich przeciwności zarabianie na blogu nadal jest możliwe.
Odpowiedz
[+]
Polecam Wam ciekawy artykuł, który pomoże zdecydować, czy Wasze blogi są gotowe na to, żeby zarabiać - i, jeśli tak, jaki sposób będzie najlepszy na konkretnym etapie: https://anymind-widget.com/blog/zarabian...-zarabiac/
Odpowiedz
[+]
(08-01-2015, 00:01)Gorx napisał(a): Cześć. Jestem tutaj ponieważ słyszałem, że można w internecie sporo zarobić. Założyłem więc stronę i mocno się zastanowiłem czego nie ma w internecie, ogólny wniosek, to że nie ma szczerości i po prostu założyłem stronę w języku angielski, na której dostarczam cotygodniowe raporty moich statyskyk(zarobków, wizyt itp) oraz akcje marketingowe jakie użyłem(wliczając ich skuteczność). Jeżeli macie jakieś zastrzeżenia co do pomysłu to dajcie znać(wygląd, treść):
strona to: earnonsite.com

Wszystko zależy jak tego bloga prowadzisz, jaką ma treść czy wartościową i dobry marketing.
Odpowiedz
[+]
Pewnie, że można zarobić na blogowaniu. Ja zarobiłem na prostym blogu na blogspocie, bez linkowania, reklam itp. Pisałem na tematy, które były poszukiwane w Google (jak zrobić, jak wykonać itp.) Wyłapałem kasę z AdSene, PP, sprzedaży linków, reklam. Oczywiście chciałem za dużo i postanowiłem zmienić platformę blogową i wszystko padło.
Odpowiedz
[+]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości