• 24 głosów - średnia: 1.92
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaką sieć wybrać ?
Question 
Witam,
stoję przed decyzja wyboru odpowiedniego dostawcy internetu. Mieszkam na obszarze wiejskim z podłączoną siecią kablowa i antena satelitarną. Interesuje mnie szybki internet, co najmniej 5 Mb/s, za odpowiednio niską cenę. Do tej pory, z obecnego dostawcy sieci nie jestem za bardzo zadowolony, ponieważ net chodzi bardzo powoli ( szybkość do 2 Mb/s ) przy opłacie 66 zł/m-c. Próbuję swoich sił w zarabianiu w sieci i potrzebuje szybkiego internetu, to chyba oczywiste. Obecnie proponują mi w pewnej sieci, gdzie do tej pory miałem net, podwyższyć szybkość do 10 mega za tą samą cenę. Znajomi mówią, którzy mają kablówkę i sieć radiową mówią mi, ze płacę za dużo o 35 zł. To w takim razie co lub gdzie wybrać ?
Może ktoś mi podpowie.
Ps. nie wiem kompletnie czy dany dostawca sieci, oprócz tego, który był ostatnio będzie mógł tu zakładać internet. Czy istnieje jakaś metoda żeby sprawdzić dostęp internetu dla danej sieci w wybranym obszarze ?

Odpowiedz

•

W multimedii np. mozna na stronie sprawdzic po miejscowosci i ulicy czy maja dla Ciebie oferte ;]
  Odpowiedz

•
Ja mam netie 8 Mb i płace 79 zł. Jestem zadowolony bo wszyscy działa od 3 lat tak jak powinna. Zdarzy się raz na pół roku że coś nie zatrybi na 20 min ale to żadkośc.
  Odpowiedz

•
Poszukaj czegoś na lokalnym rynku. Mają zazwyczaj lepsze oferty niż firmy ogólnopolskie. Solorz się zabrał za stawianie masztów pod internet LTE. No zobaczymy też jestem bardzo ciekaw co z tego będzie.
  Odpowiedz

•
Na rynku lokalnym najczęściej oferują najniższe ceny.
  Odpowiedz

•
Polecam netie. Mam 10 mb/s i płace 50zł miesięcznie, zmniejszyli mi o 10 zł po przedłużeniu umowy.
  Odpowiedz

•
(27-06-2013, 14:16)Librai7 napisał(a): Polecam netie. Mam 10 mb/s i płace 50zł miesięcznie, zmniejszyli mi o 10 zł po przedłużeniu umowy.

Również polecam jak kolega wyżej. Polecam również Cyfrowy Polsat tylko modem LTE
  Odpowiedz

•
Lightbulb 
Moim zdaniem dobra ofertę ma Orange, moja siostra mieszka z mama na wsi właśnie ona używa neta z Orange i bardzo sobie chwali, jak ma cały transfer to wszystko śmiga, jest dość duży wybór , bo można mieć też transfer nieograniczony, jak kto lubiSmile
  Odpowiedz

•
Bug 
niestety nie będziesz mieć dużego wyboru. W mniejszych miejscowościach kablówki (upc, multimedia czy vectra) nie mają swojej infrastruktury więc odpadają. Zostaje Ci Orange, wszystkie mobilne internety (ale bez LTE wiec prędkość też nie zachwyci)
  Odpowiedz

•
Ja jestem bardzo zadowolona z sieci T- mobile, korzystam z tej sieci od wielu lat i mogę ją szczerze polecić , ponieważ nie mam zastrzeżeń co do tego operatora, koszty połączeń, abonamentów i usług internetowych są korzystne , polecamSmile
  Odpowiedz

•
Sad 
genoveva1396 a nie masz problemów z zasięgiem w sieci? Bo mam sporo rodziny na obrzeżach miast i starsze aparaty lubią gubić sygnał, a na przykład Orange ma prawie full zasięg. Nie wspomnę o nowszych komach gdzie można przełączać roaming
  Odpowiedz

•
Kiedyś miałem problem z playem, ale od czasu, kiedy podpisali umowę z innymi sieciami o anteny to nie mam problemu i polecam wam tą siec. Szybko się rozwija chyba do tej pory najlepsza sieć pod tym względem dużo ciekawych promocji zresztą nie muszę wam o tym pisać w telewizji ino huczy o tym.
  Odpowiedz

•
Nie polecam żadnej w każdej jest coś złego wiec najlepiej wybrać taka jaka ci pasuje a telefon najlepiej kupić samemu Smile
  Odpowiedz

•
dokładnie ... ta która Ci odpowiada
co prawda play ma bardzo dobry zasięg, i tam gdize plus mi niedomaga tam play jest oki ... no ale zawsze znajdize się jakieś "ale"
  Odpowiedz

•
Sam używam NjuMobile, spokojnie mogę polecić tę sięć
  Odpowiedz

•