• 8 głosów - średnia: 2.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sposoby na oszczędzanie
Siemka! Mam pytanko i pewien temat do poruszenia. Mianowicie chodzi o jakieś sposoby oszczędzania. Polecacie coś sprawdzonego czy coś?
Powiem tak, zastanawiałem się nad kontem oszczędnościowym, nie patrząc na tej jakiś tam "%", chodzi mi tylko o fakt nie korciło, żebym mógł gdzieś okładać kasę tak, żeby nie korciło mnie jej wydawanie, konta oszczędnościowe mają to do siebie, że można raz na miesiąc bezpłatnie wypłacić kasę i to by mogło pomagać w motywacji. Jak uważacie czy to dobry pomysł?
Dołączyłem: 2015-06-14

[Obrazek: c848e]
Sejfik.com- Zarabiaj przez internet

Sprzedam wejścia HitLeap oraz EasyHits4u, jak coś to PW.
  Odpowiedz

•

Podbijam temat też jestem zainteresowany oszędzaniem Biggrin
https://gifthulk.me/invite/62bc323e30 do 75Monet hulka co dzięń 
  Odpowiedz

•
http://jakoszczedzacpieniadze.pl/

Polecam się z tą stronką zapoznać Smile
  Odpowiedz

•
Jeśli chcecie systematycznie wpłacać jakieś małe kwoty to albo konto oszczędnościowe w Waszym banku lub np. https://www.bgzoptima.pl/konta_oszczedno...fault.aspx przeważnie mają oprocentowanie powyżej średniej bankowej, pieniądze dostępne 24/7, ale najważniejsza jest motywacja i postanowienie że nie będzie się ruszało tych środków, to mikro oprocentowanie ma tylko zniwelować efekt inflacji.
  Odpowiedz

•
@up właśnie dlatego zastanawiałem się nad kontem w BZWBK, bo mam tam konto i tam nie ma opłat tylko za jedną wypłatę w miesiąc i to może być właśnie fajny myk.

Odpowiedz

•
Mam konto oszczędnościowe od mc i jakieś 120 zł ;p Teraz już 100 bo 20 wydałem w pizzeri nie radze brać karty debetowej ze sobą bo kordzi Wink
  Odpowiedz

•
Myślałeś o inwestowaniu w złoto?
  Odpowiedz

•
Żeby inwestować trzeba mieć coś w kieszeni, a póki co to jestem pod kreską Sad

Odpowiedz

•
Chodzi mi o odkładanie w formie złota, a nie na konto oszczędnościowe.
Mając 20zł na koncie jesteś gorzej zabezpieczony niż mając 20zł w złocie.
  Odpowiedz

•
Przykręcam grzejniki na lato
  Odpowiedz

•
A gdzie kupujecie to złoto?nie wiem czy faktycznie np. taka cena-skupu-zlota jest opłacalna?czy raczej szukać jakichś innych miejsc?
  Odpowiedz

•
według mnie oszczędzanie w banku w tej chwili jest nieopłacalne. nic na tym nie zarobisz, tylko tyle, że nie wydasz od razu tych pieniędzy, bo z lokaty ich nie możesz wyjąć kiedy chcesz.
  Odpowiedz

•
Dobry pomysł SmileGoldsGoldsGoldsGoldsGoldsGolds

Dobry pomysł Smile
  Odpowiedz

•
Ja dla celów oszczędzania założyłam po prostu drugie konto. Co jakiś czas przesyłam tam niewielkie kwoty, nie mam do niego karty, nie kusi mnie by wybrać uzbierane tam pieniądze. Nie wiem czy na miesiąc ląduje tam więcej niż 30zł, co dla wielu jest kwotą bez znaczenia, ale mi pozwala zbierać sobie grosz do grosza, bez obaw o wydanie tej kwoty(tak, tak, możecie się śmiać z wysokości kwoty, ale każdy oszczędza tyle, na ile go stać Tongue) . Kieruję tam też wypłaty z kilku programów.
Przed samą sobą udaję że tamtego konta nie ma, i nigdy nie wliczam go nawet w rezerwy Wink
Zapraszam do rejestracji alipromo/epn/bz. Więcej informacji o programie w tym temacie.
  Odpowiedz

•
Lokaty, albo miesięczny plan wydatków robićSmile
  Odpowiedz

•
Może lepiej w monety srebrne taniej i realniej bo monety otrzymujesz do domu a jeszcze dostajesz dostęp do wiedzy i mozliwość zarabiania
Jak by co jestem do pomocy Upup
  Odpowiedz

•
Myślę, że od monet to lepsze już są te mini sztabki złota choćby kupowane w mennicy. Niezłym sposobem jest kupowanie co miesiąc małej kwoty w euro i dolarze i trzymanie na oprocentowanym koncie w banku. Nie kusi żeby wydawać, a raczej nie straci
  Odpowiedz

•
witam ja oszczedzam juz dluzszy czas na TFI uwazam ze to najlepsze rozwiazanie dlatego ze moge sam zarzadzac swoim kontem i inwesowac w fundusze jakie chce i kiedy chce Smile mam program z skandi na ktory temat slyszalem bardzo duzo zlych opini a ja jestem zadowolony niego Smile
  Odpowiedz

•
A według mnie dobrym sposobem na oszczędzanie może być odkładanie pieniędzy na koncie bankowym. Niby to najbardziej prozaiczna sprawa, ale wierzcie mi że warto. Ja mam konto bankowe swojej firmy w bz wbk -xxxi co miesiąc staram się zostawić część zarobionych pieniędzy na "czarną godzinę". Wiecie, jak to jest, nigdy nie wiadomo, co nas w życiu może spotkać. A w razie, gdyby pieniążki od kontrahentów spływały do mnie później, mam poduszkę finansową, na której mogę przez jakiś czas się oprzeć.
  Odpowiedz

•
Polecam oszczędzanie metodą 6 słoików
https://www.totalmoney.pl/artykuly/44423...dzania,1,1
  Odpowiedz

•
U mnie wpłacanie 100zł miesięcznie na konto oszczednościowe i blokada wypłaty jak najbardziej działą Smile
  Odpowiedz

•
dzięki za poradnik Smile
  Odpowiedz

•
ja polecam ksiazke Michala Szafrańskiego "FInansowy Ninja" - mi bardzo pomogla Smile
  Odpowiedz

•
Musze zapoznać sie z tym wątkiem i wreszcie zabrać sie za oszczedzanie.
  Odpowiedz

•
witam, na mnie bardzo poskutkowało założenie konta w mbanku i coś takiego jak Msaver, od kazdej transakcji mozliwosc odkladania na 3 sposoby w sumie to nawet 4 Wink
1. wyrownanie do rownej kwoty placimy 11.40 -> pobiera do pelnych 15, lub do pelnej zlotowki
2. procent od transakcji 11.40 placimy z czego od 3-15% jest odkladane
3. stala kwota po transakcji np. ustalamy 3 zl

wybieramy jedna z 3 opcji, i tworzy nam sie tak jakby dodatkowe konto z ktorego mozemy wyplacic raz w miesiacu free, za kazdy kolejny 5zl (taki haczyk zeby tego nie robic), konto jest oprocentowane na ok 0,5%

dodatkowo mozemy ustalic stala kwote danego dnia miesiaca ktora jest przelewana na nasze "drugie" konto
wszystko przyjemnie zalatwimy przez strone Mbanku.

dodatkowo od siebie jesli ktos zalozy z polecenia konto w mbanku to podziele sie polowa kwoty (100/2), zawsze jakis grosz Smile
na mnie podzialal taki sposob aby cos zaczac odkladac Smile korzystam z opcji numer 2, 7% od kazdej transakcji jest odkladane Smile
  Odpowiedz

•
Ja założyłam sobie konto oszczędnościowe i co miesiąc wpłacam tam określoną kwotę - czasem więcej, jeśli zostaje mi z poprzedniego miesiąca. W ten sposób odłożyłam już pokaźną sumę. Najważniejszą poradą odnośnie oszczędzania jest: zaciśnij pasa dopóki nie skończy się miesiąc po wypłacie, i dopiero wtedy wydawaj na głupoty. Jedz tylko własnoręcznie sporządzone jedzenie. Prowadź budżet domowy Smile
  Odpowiedz

•
Standardowo: co miesiąc odkładać z wypłatySmile
  Odpowiedz

•

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości