Nie jesteś zalogowany. Kliknij zaloguj się lub załóż konto aby w pełni korzystać z forum...

Ocena wątku:
  • 10 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podatki
Witajcie,

Przymierzam się do wypłaty z prolinka, kwota nie duża bo 1000 zł, teraz zastanawiam się czy muszę odporwadzić podatek ? Wyczytałem że kwota wolna od podatku to coś powyżej 3 tys. Mi łącznie wyjdzie maksymalnie 1500 zł. Więc podatek do opłacenia wyjdzie 0 zł. Ale zeznanie należy złożyć? Czy nie trzeba ? Chodzi mi o PIT ?
Zapraszam na mojego bloga Studencki Portfel gdzie staram się pisać o oszczędzaniu, inwestowaniu i zarabianiu przez internet
Odpowiedz
[+]
Odwiedź najbliższy Urząd Skarbowy i będziesz wszystko wiedział,
a tak to ile użytkowników na forum to tyle interpretacji przepisów podatkowych.
Odpowiedz
[+]
Jeżeli chcesz być bardzo skrupulatny, to wszystko tu zależy od tego, na jakiej podstawie otrzymasz to wynagrodzenie:

- od umowy najmu (wynajem powierzchni reklamowej na Twojej stronie, ale to nie jest chyba do końca uregulowane prawnie) musisz odprowadzić comiesięczną zaliczkę na podatek dochodowy a później rozliczyć to wszystko w rocznym PIT i jeżeli nie przekroczysz tzw. kwoty wolnej od podatku to otrzymasz zwrot zaliczek,

- od umowy cywilnoprawnej lub innej, na podstawie której to Ty jesteś płatnikiem podatku nie płacisz nic, pod warunkiem, że nie przekroczysz w danym roku kwoty wolnej od podatku. Mimo wszystko PIT złożyć powinieneś.

Jednak moim zdaniem nie musisz nic robić, bo za 1500 zł nikt Cię nie postawi przed sądem Wink
Odpowiedz
[+]
@julia78 Pójdę się upewnić jak będzie pora na składanie pitów.

vojtec Tutaj pasuje opcja druga. Czyli wystawiam rachunek, na końcu roku będę wyliczał. Wiem, że 1500 to mało, ale swoje zarobki prezentuje na blogu, więc nie chciałbym aby ktoś z dobrym sercem zesłał na mnie kontrol. A tak, też uważam, że ogranicza to mnie, że ciągle teraz się zastanawiam (Wypłacić czy nie wypłacić). Sporo już wykorzystałem na reklamę, ale teraz tak myślę, że trzeba spróbować wypłacić i cały rok zakończyć, bez żadnych niedomówień. Tym bardziej, że nie przekroczę kwoty wolnej od podatku (3091 zł). W sumie to będzie pierwszy raz, bo na kolejny rok, kończąc studia chciałbym założyć działalność gospodarczą, to wtedy ładnie posłużę się fakturką Smile. Chyba, żebym poczekał, ale czekać z zamrożoną kasą cały rok, trochę lipa :/ Aż tak jej nie potrzebuję, ale chciałbym ją zainwestować dalej.
Zapraszam na mojego bloga Studencki Portfel gdzie staram się pisać o oszczędzaniu, inwestowaniu i zarabianiu przez internet
Odpowiedz
[+]
To zależy jak dużą masz firmę...ja dopiero raczkuje także taki www.lefthand.pl/program_ksiegowy zdecydowanie mi wystarcza póki co. Jest szybko, sprawnie no i mam stały podgląd także na tym najbardziej mi zależało.
Odpowiedz
[+]
Co powiecie o podatkach w ogóle w naszym kraju? Bez mało są one jedne z najdroższych w UE!
Czy to prawda? nigdy na tyle się tym nie interesowałem, ale zamierzam ten temat poruszyć w dyskusji na
Warto się zainteresować szerzej tematem przed nadchodzącymi wyborami!
Odpowiedz
[+]

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości